Dani počinju otvorenjem izložbe "Ogledala 02" kostimografkinje i vizualne umjetnice Ivane Bakal u foajeu Hrvatskog narodnog kazališta u Osijeku, nakon koje će biti izvedena predstava "55 kvadrata" Ivane Vuković u režiji Ivana Plazibata i produkciji Hrvatskoga narodnog kazališta u Splitu.
U sklopu manifestacije bit će prikazane i predstave "Jom Kipur ili pomirenje" Ivane Šojat u režiji Želimira Mesarića i izvedbi Hrvatskoga narodnog kazališta u Osijeku, koja je na rasporedu 8. prosinca, te monodrama Miroslava Krleže "Goya" u izvedbi Zijaha Sokolovića i režiji Selme Parisi, koja je na programu 9. prosinca.
Znanstveni skup, koji počinje u petak, 8. prosinca, ove se godine bavi hrvatskom dramskom književnošću i kazalištem u prvome desetljeću 21. stoljeća, kada, ističu organizatori, i u hrvatskome društvu i u hrvatskoj kazališnoj kulturi dolazi do značajnih promjena, stasa nova generacija dramskih pisaca koja obilježava posljednjih dvadesetak godina dramske književnosti i kazališta, utemeljuju se brojna nova privatna kazališta i nezavisne umjetničke skupine i platforme te se kazališni život postupno sve više internacionalizira.
Na skupu, koji se održava na Filozofskom fakultetu Sveučilišta Josipa Jurja Strossmayera, sudjeluje tridesetak istaknutih hrvatskih teatrologa, kazališnih kritičara i povjesničara kazališta i književnosti te kazališnih praktičara.
Uvodno izlaganje o svom dramskom opusu održat će književnica Nina Mitrović, a prvoga dana skupa na programu su, uz ostalo, i izlaganja Borisa Senkera o povratku Slobodana Šnajdera u hrvatsko kazalište, Mirne Sindičić Sabljo o dramaturškim obradama, Marine Petranović o dramskom rukopisu Tene Štivičić, Ane Gospić Županović o konceptualizaciji vremena i fenomenologiji dosade u "Drami o Mirjani i ovima oko nje", te Leszeka Małczaka o recepciji hrvatskoga ženskog i ratnog (dramskog) pisma u Poljskoj.
Drugoga dana skupa, uz ostalo, Grozdana Cvitan govorit će o Ivi Brešanu, Lucija Ljubić o ZGK Komediji u novom tisućljeću, Dragan Komadina o hrvatskoj drami u HNK Mostar, Nataša Govedić o "pokušaju lustracije domaćih institucija", Igor Tretinjak o Žar ptici, Ivana Slunjski o eksperimentalnoj sceni, Dejan Varga o Osječkom ljetu kulture, a Kim Cuculić o Međunarodnom festivalu malih scena u Rijeci.
U sklopu Krležinih dana bit će predstavljen i zbornik radova s prošlogodišnjega skupa "Krležini dani u Osijeku 2022. Prvo desetljeće u hrvatskoj dramskoj književnosti i kazalištu", prvi dio koji je uredila Martina Petranović te još nekoliko teatroloških izdanja: "Lutkarska čuda svijeta" Livije Kroflin, "Oko izvedbe. Analitička čitanja suvremene hrvatske drame i kazališta" Ane Gospić Županović, "Oscar Wilde izlazi iz zatvora ili Vaša omiljena umjetnost zove se kritika" Nataše Govedić te "Zakulisje. Hrvatsko narodno kazalište u Zagrebu 2005.-2013." Ane Lederer.
U skladu s tradicijom dugom više od tri desetljeća, sudionici Krležinih dana položit će i vijenac na spomenik Miroslava Krleže.
Krležine dane organiziraju Odsjek za povijest hrvatskoga kazališta Zavoda za povijest hrvatske književnosti, kazališta i glazbe Hrvatske akademije znanosti i umjetnosti, Hrvatsko narodno kazalište u Osijeku i Filozofski fakultet Sveučilišta Josipa Jurja Strossmayera u Osijeku.