Iz PU osječko-baranjske samo su izvijestili da je obavljen očevid i da se nastavlja kriminalističko istraživanje, a prema neslužbenim informacijama riječ je o obiteljskoj kući kontroverznog osječkog poduzetnika Drage Tadića, poznatog iz brojnih kaznenih postupaka, koji se i trenutačno nalazi u zatvoru u Požegi. Tamo od 15. svibnja prošle godine služi kaznu od dvije godine i četiri mjeseca zatvora prema presudi Županijskog suda u Osijeku za gospodarski kriminal iz vremena dok je bio predsjednik Uprave Osijek Koteksa.
Riječ je o tzv. aferi kamenolom u kojoj se Tadića sa suoptuženim Austrijancem Dietmarom Aluta-Oltyanom teretilo da su građevinskoj tvrtki Osijek-Koteks, u kojoj su obojica bili suvlasnici, a Tadić i predsjednik uprave, nanijeli štetu od 15,7 milijuna kuna na poslovima vezanim uz kamenolom Busišta kod Zadra. Aluta-Oltyan je, pak, osuđen na dvije godine zatvora.
Tadića se konkretno teretilo da je uz suglasnost Austrijanca zaključio štetni ugovor po Osijek-Koteks, kojim je ovu tvrtku obvezao da će tvrtki "Busišta 2" iz Zadra plaćati 900.000 eura godišnje za zakup nekretnine, drobiličnog postrojenja i naknade za plaćanje koncesije, premda su bili svjesni da je tržišna vrijednost znatno manja.
Podmićivanje sudaca
Tadić je trenutačno i u kaznenom postupku sa Zdravkom i Zoranom Mamićem, bivšim sucima Županijskog suda u Osijeku Zvonkom Vekićem, Darkom Krušlinom i Antom Kvesićem te Natašom Sekulić zbog poznate afere podmićivanja osječkih sudaca od strane Zdravka Mamića.
Tadić je u tom slučaju imao ulogu posrednika između Mamića i Vekića, pri čemu ga se tereti da je i osobno nosio Mamićev novac Vekiću, a bio je, prema optužnici, nazočan i susretima Mamića i Vekića. To suđenje na Županijskom sudu u Zagrebu još nije počelo.
Osim toga, Tadiću se trenutačno sudi i na Županijskom sudu u Osijeku, gdje je uz njega optužen i Vlado Lučić, umirovljeni policajac PNUSKOK-a. Prema toj optužnici Lučić je Tadiću odavao informacije iz službenih policijskih baza vezano uz eventualne istrage koje bi se vodile protiv Tadića ili tvrtke Vodogradnja u kojoj je on bio jedan od većih suvlasnika te stanjima nekih drugih kriminalističkih istraga, a ovaj mu je zauzvrat dao mito.
Slučaj Glavaš
Jedna od presuda protiv njega bila je i ona za podmićivanje sudaca Vrhovnog suda Republike Hrvatske kako bi se ukinula presuda Branimiru Glavašu za ratne zločine. Tadić je s namjerom da izbjegne služenje te zatvorske kazne u Hrvatskoj krajem rujna 2018. godine otišao u BiH, gdje je kaznu odslužio tako što je platio novčanu kaznu umjesto zatvora.
Tamo se, također, dva puta sastao s Lučićem te mu je preko svojih poznanstava pomogao pri zaposlenju njegove kćeri u Lidlu i sina u jednom zagrebačkom restoranu, a u optužnici se navodi i da je Lučić dao Tadiću informaciju o kriminalističkoj istrazi protiv bivše ministrice regionalnog razvoja i fondova Europske unije Gabrijele Žalac. Tadić je na sudu rekao da to nije točno, već da su to bili neki tračevi i pikanterije iz restorana u kojem je radio Lučićev sin.
Kazao je i da je Lučiću pomagao kao čovjeku te da ovaj nikada od njega nije tražio novac, niti mu ga je on davao.