Na programu; HealthComm+: Mastering Health Communication in the Era of Misinformation, studenti su kroz kombinaciju predavanja, interaktivnih radionica, diskusija, grupnog rada i prezentacija stekli osnovna znanja o važnosti prenošenja znanja o zdravstvenim problemima, kako prepoznati dezinformacije ali i razvili vještine za učinkovito komuniciranje s ključnim javnostima.
Predavači na programu su profesori s Zdravstvenih studija Sveučilišta u Rijeci i sa zagrebačkog Veleučilišta Edward Bernays koje je bilo zaduženo za provedbu izvedbenog plana nastave programa.
„Razvoj kritičkog mišljenja u obrazovanju i znanosti je ključan temelj akademske zajednice, a u najnovije vrijeme svi vidimo koliko je to značajna tema. Posebno, kad je riječ o promociji zdravlja i prevenciji bolesti“, poručio je Prodekan za poslovne odnose, znanost i međunarodnu suradnju u Fakulteta Zdravstvenih Studija Rijeka izv. prof. dr. sc. Željko Jovanović. dr. med. koji zajedno s Erasmus koordinatoricom FZSRI-a Marijom Spevan, mag. med. techn. vodi ovaj projekt.
Foto: Promo
Prodekan za znanost i međunarodnu suradnju na Veleučilištu Bernays doc. dr. sc. Marko Kovačić, pred. inače međunarodni prepoznati stručnjak za mlade, prilikom svog obraćanja naglasio je važnost participacije mladih u obrazovnim i znanstvenim procesima, konstantnom učenju i posebnosti Erasmus programa. Istaknuvši kako je od iznimne važnosti znati vješto komunicirati izazove ali i postignuća struke unutar koje djelujete, pogotovo kada je riječ o mentalnom zdravlju i zdravlju općenito.
Osim predavanja, studenti su imali priliku posjetiti i specijalnu bolnicu za medicinsku rehabilitaciju bolesti srca, pluća i reumatizma Thalassotherapia Opatija i novu bolnicu za ženu i dijete na Sušaku što je dalo dodanu vrijednost ovom programu, čemu svjedoči i činjenica da su strani studenti iznimno zainteresirani da odrade stručnu praksu upravo u tim ustanovama.