svijet.hr
02. Rujan 2026.
  • Društvo
  • Geopolitika
  • Mojbiz
  • Kultura & Scena
  • Sport
  • Lifestyle
  • Tehno
  • Komentari
search
highlight_off
person
personPrijavi se u svoj SVIJEThr profil. disabled_by_default
*
*

Dokažite da niste robot! Upišite rezultat:

Zaboravljena lozinka?

Nemaš korisnički račun? Registriraj se!

passwordZaboravljena lozinka? disabled_by_default

Unesite e-mail s kojim ste se registrirali i poslat ćemo vam link za resetiranje lozinke.

*

Dokažite da niste robot! Upišite rezultat:

assignmentRegistracija disabled_by_default
*
*
*
*
*
*

Dokažite da niste robot! Upišite rezultat:

*
MLINAR
Zagreb:

Prvi put objedinjena javna nabava hrane za vrtiće i škole

Prvi put objedinjena javna nabava hrane za vrtiće i škole
Izvor: Pixabay

Za gradske odgojno-obrazovne ustanove nabavljat će se kruh i krušni proizvodi, mlijeko i mliječni proizvodi, svježe meso, meso peradi, svježa kokošja jaja te smrznuto voće i povrće.

VELJAčA
17
2023

Piše:

Hina

Grad Zagreb nabavu prehrambenih namirnica za sve vrtiće, osnovne i srednje škole prvi put provodi postupkom objedinjene javne nabave, i to koristeći model tzv. dinamičke javne nabave, koji olakšava primjenu standarda za zaštitu okoliša, doznaje Hina u Gradu.

U Gradu ističu kako je riječ o inovativnom modelu dinamičke javne nabave, koji olakšava primjenu kriterija poput standarda za zaštitu okoliša i održive proizvodnje, prerade i transporta hrane. Na taj način se nabavlja hrana više vrijednosti zbog svježine, kvalitete ili nižeg opterećenja okoliša.

Najavljuju i pilot projekt implementacije "zelene javne nabave hrane" u osnovnim školama, čije detalje razrađuju.

Dugoročni je cilj uvođenje ekološki, lokalno i sezonski proizvedene hrane, skraćivanje transporta, smanjenje upotrebljavane ili korištenje reciklabilne ambalaže te poticanje energetski učinkovitog kuhanja i smanjenja otpada od hrane u školskim kuhinjama.

Također, učenicima će se osigurati kvalitetnu, sezonsku, zdravu, ekološki i lokalno proizvedenu hranu, a poljoprivrednicima osigurati tržište za ekološke i lokalne proizvode.

Svih 56.000 osnovnoškolaca dobiva besplatan obrok, trećina ima topli obrok

U Gradu kažu da su u kratkom razdoblju za implementaciju uvođenja besplatnih obroka u osnovne škole uspjeli osigurati obroke za dodatnih 12.000 djece, zato svih 56.000 učenika zagrebačkih osnovnih škola dobiva besplatan obrok.

U protekla dva mjeseca školama je odobreno više od 400.000 eura za nabavu opreme i inventara, kako bi svaki učenik mogao dobiti besplatan obrok.Također su anulirali naslijeđena kašnjenja od oko šest mjeseci u plaćanju energije, prehrane i materijalnih troškova školama. No, zbog dugogodišnjeg nedovoljnog ulaganja, velik dio osnovnih škola nema uvjete da svim učenicima osigura topli obrok.

"Trenutno otprilike trećina učenika može konzumirati tople obroke. Međutim, svi učenici u početnoj fazi mogu dobiti besplatan mliječni obrok, a Zagreb dodatnim subvencijama prehrane djeci slabijeg socioekonomskog statusa osigurava besplatne sve školske obroke", ističu u Gradskoj upravi.

Plan im je, u suradnji sa stručnjacima, osigurati kvalitetu i ujednačenost jelovnika u svim osnovnim školama. Zato će znatna proračunska sredstva uložiti u unaprjeđenje i poboljšanje prostornih i tehničkih uvjeta škola, poput proširenja kuhinja i kupovine opreme i namještaja.

Zagreb također čeka da Ministarstvo znanosti i obrazovanja raspiše javni poziv u sklopu Nacionalnog plana oporavka i otpornosti, za koji pripremaju niz projekata izgradnje, dogradnje i rekonstrukcije škola kojima će se, uz jednosmjenski rad, omogućiti organizacija cjelodnevne prehrane, odnosno dostupnost toplog obroka.

Ključne riječi: &scaron, obrok, hrane, javne, nabave, kolama, osigurati, besplatan, zagreb, okoli&scaron, gradu, ekolo&scaron, također, prehrane, vrtiće,
PODIJELI
VIJEST

MOŽDA ĆE VAS INTERESIRATI
VELJAčA
17
2023
<
>
  • Putin strahuje od prevrata
    Putin strahuje od prevrata
    Vladimir Putin strahuje za vlastitu sigurnost ako rat završi bez pobjede, a kao minimalni cilj postavio je zauzimanje cijelog Donbasa, piše The Economist
    17.02.2023.
  • Stigle četiri ponude za prekrivanje zakopanog otpada u Gospiću
    Stigle četiri ponude za prekrivanje zakopanog otpada u Gospiću
    Direktor Fonda za zaštitu okoliša i energetsku učinkovitost Luka Balen ističe da im četiri pristigle ponude omogućuju da odmah nastave s odabirom izvođača za provedbu ove zaštitne mjere.
    17.02.2023.
  • Preminuo ratni zločinac Ratko Mladić
    Preminuo ratni zločinac Ratko Mladić
    Ratni zločinac Ratko Mladić preminuo je u 84-oj godini života u pritvorskoj jedinici u Scheveningenu, objavila je njegova obitelj. 
    17.02.2023.
  • Stiže novi toplinski val
    Stiže novi toplinski val
    Iako se kolovoz bliži kraju, ljeto ne popušta. Slijedi novo osjetno zatopljenje, a petak bi mnogima mogao biti teško podnošljiv zbog vrlo visokih temperatura i velike opasnosti od utjecaja vrućine na zdravlje.
    17.02.2023.
  • Od Breitbarta do Newsmaxa: Balkanski čelnici traže prečicu do Trumpa
    Od Breitbarta do Newsmaxa: Balkanski čelnici traže prečicu do Trumpa
    Balkanski čelnici sve više koriste Breitbart kao neformalni kanal za dosezanje političkog kruga Donalda Trumpa, predstavljajući svoje zemlje kao korisne partnere Washingtonu u nadi da će političku bliskost pretvoriti u konkretne dogovore.
    17.02.2023.
  • Tri osobe su zaražene virusom Zapadnog Nila, jedna na respiratoru
    Tri osobe su zaražene virusom Zapadnog Nila, jedna na respiratoru
    U Hrvatskoj su potvrđena tri slučaja zaraze virusom Zapadnog Nila, a jedna od oboljelih osoba je u teškom stanju i priključena je na respirator. Informacije je potvrdio Hrvatski zavod za javno zdravstvo.
    17.02.2023.
  • HGSS pronašao olupinu aviona i dva tijela
    Dvije osobe poginule su u padu ultralakog zrakoplova koji je jučer poslijepodne nestao s radara iznad Velebita. Olupina letjelice i tijela stradalih pronađeni su sinoć oko 22 sata na teško pristupačnom području Nacionalnog parka Paklenica.
    17.02.2023.
  • Prijeti nam olujno nevrijeme: Evo gdje bi moglo biti vrlo intenzivno
    Prijeti nam olujno nevrijeme: Evo gdje bi moglo biti vrlo intenzivno
    Petak će u većem dijelu Hrvatske donijeti promjenjivije i nestabilnije vrijeme, uz čestu kišu i lokalno obilnije pljuskove s grmljavinom. Ponegdje je moguće i olujno nevrijeme, a uz južinu će u većini krajeva biti manje toplo nego prethodnog dana.
    17.02.2023.
  • Supruga Joea Bidena: Umrijet će
    Supruga Joea Bidena: Umrijet će
    Jill Biden, supruga bivšeg američkog predsjednika Joea Bidena, otvoreno je progovorila o emocionalno teškom razdoblju kroz koje ona i njezin suprug prolaze nakon što mu je prošle godine dijagnosticiran rak.
    17.02.2023.
  • Vatrogasci obranili sve kuće na Dugom otoku, u pomoć stigli kanaderi
    Vatrogasci obranili sve kuće na Dugom otoku, u pomoć stigli kanaderi
    Vatrogasci se od sinoć bore s velikim požarom koji je buknuo kod Brbinja na Dugom otoku. Vatra još nije stavljena pod nadzor, a gašenje otežavaju strm i teško pristupačan teren te gusta makija
    17.02.2023.

Najčitanije

RUSIJA

Putin strahuje od prevrata

JASNA PORUKA

Boban: Dinamo bez novog stadiona može biti uspješan, ali teško može postati trajno ozbiljan europski klub

POTEZI

OTP banka donira 20.000 eura za Omiš i osigurava moratorij na otplatu stambenih kredita za građane 

VINO

Nikad ranija berba u Istri

RESTORANI

Taco Bell otvara prve restorane u dva zagrebačka šoping centra

BOKS

Filip Hrgović postao svjetski prvak

MEGA POSAO

Trump objavio: SAD preuzima kontrolu nad golemim rezervama Venezuele

U KINIMA U RUJNU

Koje ćemo kino premijere gledati u rujnu (VIDEO)

MLINAR
  • Impressum
  • Marketing
  • Kontakt
  • Uvjeti korištenja
svijet.hr

Copyright (c) svijet.hr. Sva prava zadržana. Zabranjeno preuzimanje sadržaja bez dozvole izdavača.  |  Postavke kolačića

Ova web stranica koristi kolačiće

Kolačiće koristimo za prilagođavanje sadržaja i oglasa, za pružanje značajki društvenih medija i za analizu prometa. Također dijelimo informacije o vašoj upotrebi naše web-lokacije s našim društvenim medijima, oglašivačkim i analitičkim partnerima koji ih mogu kombinirati s drugim informacijama koje ste im dali ili koje ste prikupili iz upotrebe svojih usluga.
Prihvaćam sve kolačiće Prihvaćam odabrane Postavke kolačića Ne prihvaćam