svijet.hr
02. Rujan 2026.
  • Društvo
  • Geopolitika
  • Mojbiz
  • Kultura & Scena
  • Sport
  • Lifestyle
  • Tehno
  • Komentari
search
highlight_off
person
personPrijavi se u svoj SVIJEThr profil. disabled_by_default
*
*

Dokažite da niste robot! Upišite rezultat:

Zaboravljena lozinka?

Nemaš korisnički račun? Registriraj se!

passwordZaboravljena lozinka? disabled_by_default

Unesite e-mail s kojim ste se registrirali i poslat ćemo vam link za resetiranje lozinke.

*

Dokažite da niste robot! Upišite rezultat:

assignmentRegistracija disabled_by_default
*
*
*
*
*
*

Dokažite da niste robot! Upišite rezultat:

*
MLINAR
EPILOG:

Stečajni sudac poništio dražbu u kojoj je Grad Split kupio Spaladium Arenu

Stečajni sudac poništio dražbu u kojoj je Grad Split kupio Spaladium Arenu

Stečajni sudac splitskog Trgovačkog suda Velimir Vuković na zahtjev austrijske Unicredit banke i hrvatske Zagrebačke banke poništio je javnu dražbu u kojoj je Grad Split, trebao postati vlasnikom Spaladium Arene.

TRAVANJ
10
2025

Piše:

Svijet.hr

U četvrtom krugu javne dražbe prodavalo se pravo korištenja Spaladium arene na 13 godina, uz pravo građenja na obližnjem zemljištu. Početna cijena bila je jedan euro, a Split je, kao jedini ponuđač, proglašen pobjednikom s ponudom od 2501 eura.

Puljak je naglasio je kako su sve korake napravili zahvaljujući i u suglasnosti s profesorom Dejanom Kružićem.

- Ono što se sada dogodilo, od jučerašnje vijesti da smo postali vlasnici Spaladium Arene, gdje smo očekivali samo još jedan administrativni korak, dogodio se ovaj obrat koji se nije nikada dogodio u Hrvatskoj. Stečajni sud je donio odluku suprotnu javnom interesu. Sudac je donio odluku kojom je poništio sam sebe. Isti taj sudac je donio odluku prema kojoj je proveden postupak i danas je sam sebe poništio. Drugo, upustio se u tumačenje visine komunalne naknade, isto kao da je komentirao cijenu struje ili vode. Upustio se u ingerencije van ovog suda i proglašava protuzakonito nešto što nije nezakonito - rekao je Puljak prenosi Dalmatinski portal.

Napomenuo je i da je odluku o komunalnoj naknadi donijelo Gradsko vijeće te da je zakonita.

- Ovo je toliko konsternirajuća odluka da ćemo, osim što ćemo se žaliti u roku od osam dana, istovremeno uključiti i DORH i s njima razgovarati kako se može najbolje zaštititi javni interes. Apsolutno smo konsternirani ovakvom odlukom za koju nikada nismo čuli. Cijeli proces i visina komunalne naknade je dogovorena a s pokojnim profesorom Kružićem - poručio je.

Upitan je zašto misli da je donesena ovakva odluka.

- Kao što sam rekao, apsolutno smo konsternirani. Cijeli ovršni postupak je proveden po odlukama tog istog suca. Sad je donio suprotnu odluku, znao je i za visinu komunalne naknade kad je odlučivao o prodaji. Na kraju, kad se postigla ova cijena, sad se bankama ne sviđa. A te iste kad banke kad kupuju stanove od ljudi na ovrhama po nikakvim cijenama, to im se sviđa. A sad im postignuta cijena za javni interes smeta. Čudna odluka. Nećemo posustati nikada u borbi za javni interes - zaključio je Puljak.

>>> Više o poništenju odluke o prodaji Spaladium arene pročitajte ovdje <<<

Ključne riječi: spaladium arena, grad split, puljak, unicredit, zagrebačka banka, velimir vuković
PODIJELI
VIJEST

MOŽDA ĆE VAS INTERESIRATI
TRAVANJ
10
2025
<
>
  • OTP banka donira 20.000 eura za Omiš i osigurava moratorij na otplatu stambenih kredita za građane 
    OTP banka donira 20.000 eura za Omiš i osigurava moratorij na otplatu stambenih kredita za građane 
    Nakon katastrofalnog požara koji je prije dva i pol tjedna zahvatio područje Omiša, OTP banka odlučila je pružiti pomoć gradu Omišu te građanima koji su izravno pogođeni posljedicama požara. 
    10.04.2025.
  • Trump objavio: SAD preuzima kontrolu nad golemim rezervama Venezuele
    Trump objavio: SAD preuzima kontrolu nad golemim rezervama Venezuele
    Sjedinjene Države i Venezuela sklopile su veliki naftni sporazum koji bi Washingtonu trebao osigurati većinsku kontrolu nad projektima koji obuhvaćaju više od 65 milijardi barela dokazanih venecuelskih rezervi.
    10.04.2025.
  • Objavljene neslužbene nove cijene goriva
    Objavljene neslužbene nove cijene goriva
    Od utorka bi dizel u Hrvatskoj mogao znatno pojeftiniti, dok bi cijena benzina trebala ostati nepromijenjena, neslužbeno doznaje RTL Danas.
    10.04.2025.
  • Bosqar isplaćuje dividendu, nastavlja otkup vlastitih dionica
    Bosqar isplaćuje dividendu, nastavlja otkup vlastitih dionica
    Glavna skupština društva BOSQAR d.d. (ZSE: BSQR), holding kompanije hrvatske investicijske grupe BOSQAR INVEST, usvojila je sve odluke koje su bile predviđene na dnevnom redu današnje sjednice.
    10.04.2025.
  • Blagaić: Tri sestrice će na IPO već 2028. 
    Blagaić: Tri sestrice će na IPO već 2028. 
    Dubrovačke Tri Sestrice polako počinju dobivati konkretnije obrise. Sjeverozapadno od Dubrovnika već se gradi infrastruktura, a gradnja prvih turističkih objekata trebala bi početi sljedeće godine.
    10.04.2025.
  • Trump: SAD će povećati carine na kanadske automobile na 50%
    Trump: SAD će povećati carine na kanadske automobile na 50%
    Donald Trump rekao je da će povećati carine na kanadske automobile i automobilske dijelove na 50 posto, u trenutku kada između sjevernoameričkih susjeda izbija novi trgovinski rat nakon propasti pregovora o krizi tijekom vikenda.
    10.04.2025.
  • Europska unija suočena s prehrambenom krizom
    Europska unija suočena s prehrambenom krizom
    Poljoprivredni proizvođači diljem EU upozorili su na nagli pad prinosa nakon što je Europu ovog ljeta pogodili uzastopni toplinski valovi.
    10.04.2025.
  • Kanada najavljuje uzvratne carine nakon propasti trgovinskih pregovora sa SAD-om
    Kanada najavljuje uzvratne carine nakon propasti trgovinskih pregovora sa SAD-om
    SAD je izjavio da je uveo 50% carinu na dio kanadskog uvoza nakon što su propali pregovori o trgovinskom sporazumu. Kanada je najavila ekvivalentne protumjere.
    10.04.2025.
  • Dizel i benzin godinama bi mogli ostati ksupi zbog rata u Iranu
    Dizel i benzin godinama bi mogli ostati ksupi zbog rata u Iranu
    Rat u Iranu snažno je pritisnuo svjetsku rafinerijsku industriju, zbog čega bi se cijene dizela i benzina mogle godinama zadržati na povišenim razinama, upozorava se u Reutersovoj analizi.
    10.04.2025.
  • Bitcoin uzletio iznad 75.000 dolara
    Bitcoin uzletio iznad 75.000 dolara
    Bitcoin je porastao za više od 4% u ranom azijskom trgovanju u petak, nastavljajući pad koji je započeo u srijedu nakon što je američko Ministarstvo financija otkrilo planove za obuzdavanje prinosa dugoročnih obveznica.
    10.04.2025.

Najčitanije

RUSIJA

Putin strahuje od prevrata

JASNA PORUKA

Boban: Dinamo bez novog stadiona može biti uspješan, ali teško može postati trajno ozbiljan europski klub

POTEZI

OTP banka donira 20.000 eura za Omiš i osigurava moratorij na otplatu stambenih kredita za građane 

VINO

Nikad ranija berba u Istri

RESTORANI

Taco Bell otvara prve restorane u dva zagrebačka šoping centra

BOKS

Filip Hrgović postao svjetski prvak

MEGA POSAO

Trump objavio: SAD preuzima kontrolu nad golemim rezervama Venezuele

U KINIMA U RUJNU

Koje ćemo kino premijere gledati u rujnu (VIDEO)

MLINAR
  • Impressum
  • Marketing
  • Kontakt
  • Uvjeti korištenja
svijet.hr

Copyright (c) svijet.hr. Sva prava zadržana. Zabranjeno preuzimanje sadržaja bez dozvole izdavača.  |  Postavke kolačića

Ova web stranica koristi kolačiće

Kolačiće koristimo za prilagođavanje sadržaja i oglasa, za pružanje značajki društvenih medija i za analizu prometa. Također dijelimo informacije o vašoj upotrebi naše web-lokacije s našim društvenim medijima, oglašivačkim i analitičkim partnerima koji ih mogu kombinirati s drugim informacijama koje ste im dali ili koje ste prikupili iz upotrebe svojih usluga.
Prihvaćam sve kolačiće Prihvaćam odabrane Postavke kolačića Ne prihvaćam